„Serce Kaeleer”, Bishop Anne

wydawnictwo: Wydawnictwo Initium
język oryginału: angielski
stron: 400
ocena ogólna: 6/6
ocena wciągnięcia: 6/6

Nie byłam do końca przekonana, czego spodziewać się po IV części Czarnych Kamieni, gdyż trylogia się skończyła wraz z nią powieść, teraz zostały już tylko opowiadania, nowele. I nie raz, nie dwa, zdarzało się, że kolejne kontynuację były pisane pod wpływem rzeszy tłumów kupujących daną powieść czy też pod presją wydawnictwa, które chce dalej mieć takie same nakłady, jak przy poprzednich częściach. A tutaj nie ma nic takiego, jest tak pięknie, jak było. I być może działa na to fakt mojego uwielbienia do tej trylogii, być może działa fakt, że jestem zauroczona tym światem, a być może działa fakt, że kocham większość postaci w tej książce a przede wszystkim historię! Kocham tę historię!

Zanim sięgnęłam po książkę twardo powiedziałam sobie, że będę czytać powoli, nie będę siedzieć cały czas nad nią, jakbym mogła do niej wejść ani, że będę czytać ją na okrągło. I co z tego wyszło? Jedno wielkie nic. Powieść ta niewyobrażalnie wciąga, wyjaśniając kilka zagadek z zamkniętej trylogii, czasami cofa nas do wydarzeń przed Czarownicą, czasami po. Pokazuje, jaka jest prawdziwa moc Saetana, ukazuje podłe występki Hekath(już nie żyjącej), przybliża początek Prządki Marzeń oraz jest wspaniałą kontynuującą stosunków między Jaenelle i Daemonem. Co raz to z większym zapałem i pośpiechem czytałam kolejne strony by dowiedzieć się jak Lucivar poznał Marion, jak to wszystko wyglądało. Dlaczego Jaenelle odpycha Daemona i jak to wszystko teraz wygląda. Ale z tym pomału.

Jak już kiedyś wspominałam Bishop ma wspaniały sposób opowiadania, narracja w jej powieściach jest prowadzona przez różne osoby, przez co możemy poznać myśli, zachowania i skryte pobudki bohaterów. Lepiej poznajemy obecny czas, co się dzieję i co dany bohater planuję. A przede wszystkim Bishop wrzuca trochę niepewności zmieniając narratora w najmniej pożądanym momencie(patrząc z punktu czytelnika, choć oczywiście jest to na plus!). Czytelnik już nie wytrzymuję, chce poznać prawdę, a tu taka zmiana scenerii. Działa to na korzyść zarówno czytelnika i samej autorki, ona zyskuję trochę czasu na dobre przedstawienie całe sytuacji, a my chłoniemy by zaraz znów pobudzić się do akcji w gonitwie po wiedzę.

„Serce Kaeleer” to zbiór czterech opowiadań. Dwóch poprzedzających Czarownicę, jedno w tracie trylogii i jedną kontynuację trzeciej części. Każde opowiadanie jest sobie równe w poziomie wciągania, jednak z większym sercem czytałam o Lucivarze i Daemonie. Owszem, opowieść związana z Saetanem, który „miał okazję” pokazać swoją prawdziwą moc, była mocna i uświadamiająca. Bo dość często, będąc za kurtyną czytelnika, zapominam, że niektóre postacie są naprawdę potężne. Ich moc jest niewyobrażalna, a już szczególnie dla mnie, osoby, która mocy żadnej nie ma ;). Jak dla mnie wspaniała kontynuacja bardzo dobrej trylogii.

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Initium.

Reklamy

10 myśli nt. „„Serce Kaeleer”, Bishop Anne

 1. Ja najpierw muszę przebrnąć przez tom pierwszy ;) Ale w myśl mojej zasady „kończ wszystkie książki i doczytuj wszelkie kontynuacje” na pewno sięgnę ;)

  • Według tej zasady, ja czytałam „Wampira z przypadku” i „Zmierzch” ;)
   Nie wiem, być może to nie czas dla Ciebie na czytanie tej trylogii. Może kiedyś do niej wróć? Ja jestem tak nią zauroczona, że nie mam obiektywnego punktu widzenia. :)

 2. So, we would take it that this coffee brewer produces good brew.
  This means wanting to constantly learn more about fine foods and wines.

  You should have a healthy breakfast because you will require energy to carry out your tasks.

 3. Could perform many kitchen jobs – By purchasing
  optional attachments, the Kitchen – Aid 5 Quart Artisan stand mixer can
  become a complete kitchen machine accomplishing many jobs like making
  ice cream, stuffing sausage, and slicing vegetables.
  3 cubic feet of interior cooking space and features convection heating on the top and bottom.
  Kitchen – Aid Assortment Hoods have types for the purpose of the island or peninsula
  owners, and also these variations are incredibly inspirational.

 4. The Kitchenaid mixer is an additional kitchen appliance that accompany various functions which
  is utilized for mixing all sorts associated with elements
  whether or not thicker as well as slender. When you’re making an
  expensive purchase online, it’s nice to know that the company
  will stand behind its product. The mixer has a steel bowl and gears, this ensuring its
  durability and capability to perform even the hardest tasks.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s