WOŚP


Dziś, cała Polska zalała się czerwienią. Czerwienią pomocy, uśmiechu, wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Co rok, ulice wypełniają ludzie, którzy chcąc pomóc potrzebującym, marzną, ale dzielnie wypełniają obowiązki wolontariusza. To właśnie w ten dzień, taki sam, jak co rok, pomagamy potrzebującym. Z dumną nosimy czerwone serduszka i z pełną satysfakcją wrzucamy chociaż 1 grosz do puszki. Ten 1 grosz może tak dużo zmienić.
Nie wiem jak Wam, ale cieszy mnie fakt, że te 40 groszy, które dałam, mimo że były ostatnie, napawają mnie myślą, że komuś przydały się bardziej. Nie chodzi tu oto, ile damy, ale z jak wielkim sercem damy te 40 groszy. Wiem, że ktoś tam, daleko lub blisko potrzebował tych 40 groszy, że tak mała suma wystarczyła by pomóc. Myślę sobie tak. Brakujące 40 groszy do aparatury, brakujące 40 groszy do operacji, do lekarstw. 40 groszy, a znaczy tak wiele.
I nie oczekuję nic w zamian. Pomaganie nie polega na posiadaniu i chwaleniu się satysfakcją z niesienia pomocy. Polega na czymś głębszym, na czymś miłym i bezinteresownym. I chyba będzie to miłość. Pomaganiem pokazujemy miłość jaka mieści się w nas. Im z większym sercem dajemy ten 1 grosz, tym większa napawa nas miłość, dopiero wtedy satysfakcja z pomocy.

Reklamy

4 myśli nt. „WOŚP

 1. A wiesz co jest najśmieszniejsze? Że tylko w ten dzień ludzie potrafią coś od siebie dać. W pozostałe dni w roku nie sądzę, żeby wiele osób zainteresowało się tymi dziećmi (nie przeczę, że są wyjątki).
  „Cały rok i jeden dzień dłużej!” – ychymm…

  Nie mniej, ten jeden grosz może komuś uratować życie.. :)

 2. W sumie racja. Oo
  Może sugerowałam się podświadomie reklamą tego płynu do naczyń?

  komĘtarz do linku -> BUHAHAHAH. Większej bzdury nie słyszałam. Powinni występować na Kabaretonie. Nareszcie byłoby się z czego pośmiać.

  • Jaką reklamą? Nie znam żadnej o takim haśle. Chociaż chwila moment, mówisz o tym płynu do naczyń? xD

   Do linku -> masz zupełną rację, turlałam się ze śmiechu przez dobre 5 minut. Potem przyszło wkurzenie. Bo co ten cały rydzyk zrobił przez te 18 lat? A co zrobiły te mohery, które tak gadają na WOŚP. Wszyscy widzą tylko swój czubek nosa. To przykre.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s