„Miecz przeznaczenia”, Sapkowski Andrzej

Autor: Sapkowski Andrzej
Tytuł: Miecz przeznaczenia
Język oryginalny: polski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: fantasy
Forma: zbiór opowiadań/nowel
Serie tematyczne: Wiedźmin
Stron: 348

Moja ocena:
„Miecz przeznaczenia” to kontynuacja opowieści o wiedźminie Geralcie, którego poznajemy w „Ostatnim życzeniu. Jest to swoisty wstęp do sagi, dzięki któremu możemy poznać bohatera, jego przygody,a także zasmakować w serii i panu Sapkowskim.

Myślałam zawsze, że to piękny i wzniosły stan ducha, szlachetny i godny, nawet, jeżeli unieszczęśliwia. Przecież tyle ballad ułożyłam o czymś takim. A to jest organiczne, Geralt, podle i przejmująco organiczne. Tak może się czuć ktoś chory, ktoś, kto wypił truciznę. Bo tak, jak ktoś, kto wypił truciznę, jest się gotowym na wszystko w zamian za odtrutkę. Na wszystko. Nawet na poniżenie.

Drugi tom w niczym nie odstaje od pierwszego, każde opowiadanie zasługuje na opisanie, każde jest dobre. Każde mnie zachwyca. Opowiadania pozwalają zajrzeć w głąb duszy wiedźmina, „zbliżyć się” do niego i poznać z zupełnie innej strony. Opowiadania dotykają także jego życia uczuciowego, dzięki czemu poznajemy go z innej perspektywy, możemy dojrzeć, pod jego skorupą, zupełnie innego człowieka, który także kocha.
Poprzez opowieści poznajemy bliżej jego zawód, znajomych oraz świat w jakim się obraca. Sapkowski jest o tyle mistrzem, co buduje świat, który sami czujemy i sami się w nim znajdujemy. Mistrzowskie opisy i śmiałe rozmowy. Gratka dla czytelników kochający ten gatunek i nie tylko, bowiem, właśnie dzięki Sapkowskiemu można pokochać fantasy, tak jak uczyniłam to ja.

Duettaeabb aef crran Caerme Glaeddyv. Yn a essearth.
Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza… Jednym jesteś ty.

II tom skupia się na przeznaczeniu, czy istnieje i czy można w nie wierzyć. I mówiąc zupełnie szczerze, przeznaczenie jest i choć nie chcemy wierzyć w jego istnienie, będzie. Wiedźmin także kiedyś to zrozumie. Chyba..

Od wydawcy:
Miecz przeznaczenia to drugi tom opowiadań o przygodach wiedźmina Geralta. Zetknie się on z nowymi wrogami, ale i zyska nowych znajomych i przyjaciół. Czy uda mu się zażegnać nieporozumienia z Yennefer? Kim jest ta mała dziewczynka, która zabłądziła do lasu Brokillon? I czy rzeczywiście jest jego przeznaczeniem?
Książka została wydrukowana na papierze ekologicznym.
[merlin.pl]

6/6

Reklamy

2 myśli nt. „„Miecz przeznaczenia”, Sapkowski Andrzej

  1. W sumie nie mam pomysłu jak skomentować ten post. Pomysłu ni widu, ni słychu. :)

    Odpowiem tylko na komentarz u mnie:
    Wiesz, że bałam się obejrzeć ten film? Ale powiedziałam sobie „no dobra!” i wypożyczyłam. W sumie nie żałuję, bo to na prawdę dobry film. Niestety jest on „modny” w naszej klasie i możesz to zupełnie inaczej odebrać. :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s