Sparks Nicholas, Na ratunek

Autor: Sparks Nicholas
Tytuł: Na ratunek
Tytuł oryginalny: The Rescue
Język oryginalny: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura współczesna zagraniczna
Forma: powieść
Ocena: 5-

Moja ocena:
Wspaniała książka o pokonywaniu wewnętrznych problemów, o tym, że każdy potrzebuje kogoś bliskiego.
„Nie było dnia, abym nie chciała cofnąć czasu i postąpić inaczej.”, dużo ludzi, właściwie chyba ponad 3/4 ludzkości uważa, że jeśli cofnęło by się w czasie i poprawiło błąd, było by zdecydowanie lepiej. Jednak nie. Powinniśmy przyjmować błędy, bo tylko one ucząc nas jak być lepszym człowiekiem. Wiadomo, że po stracie bliskiej osoby, czy po zerwaniu, cierpimy, jednak cofnięcie czasu niczego nie da, nie stanęło by się to, co się stało, przez tą sytuacje nie nauczylibyśmy się ważnej rzeczy.
Było to już moje 3 spotkanie z tym autorem i za każdym razem zastanawiam się, ileż może być taki historii. No przecież Harlequin wychodzi cały czas, wszędzie znajdziemy miłość, cierpienie nadające się do książki. Ale.. No właśnie, czy można stworzyć dużo historii, które da się przeczytać? Myślę, o takiej historii, która nie zemdliłaby nas od nadmiaru słodkości. Akurat jemu się to udaje, świetnie opisuje emocje. Buduje historię, która zupełnie jak życie, lubi płatać różne figle, przecież losu nie oszukamy. Czasem są chwilę smutku i rozpaczy, aby następnie ustąpić miejsca szczęściu i miłości. Myślę, że takich historii ludzie teraz szukają, gdzie znajdą ukojenie własnych problemów, nie nabawią się mdłości, a przeczytają o uczuciu i prawdziwym życiu.

Od wydawcy:
Denise Holton samodzielnie wychowuje cierpiącego na zaburzenia mowy czteroletniego Kyle’a. Nie wiadomo, co jest źródłem choroby: upośledzenie, autyzm czy dysfunkcja słuchu. Denise spędza całe dnie ucząc chłopca mówić, a wieczorami pracuje jako kelnerka. Pewnego dnia podczas burzy rozbija samochód i traci przytomność. Zdezorientowany malec wysiada i gubi się w lesie. Odnajduje go Taylor McAden – zapalony myśliwy, członek ochotniczej straży pożarnej. Udana akcja zbliża do siebie Denise i Taylora, a zamknięty w sobie Kyle zaczyna wręcz uwielbiać swojego wybawcę. Po kilku miesiącach zaczynają się jednak problemy… [Wydawnictwo Albatros/Andrzej Kuryłowicz, 2001]

Reklamy

2 myśli nt. „Sparks Nicholas, Na ratunek

  1. Chyba muszę zabrać się za Sparks. ;)
    Tyle pochlebnych słów o nim słyszałam, więc najbliższa pora, by wybrać się na Pilotów. ;p

    Tweety.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s