Picoult Jodi, Świadectwo Prawdy

Autor: Picoult Jodi
Tytuł: Świadectwo Prawdy
Tytuł oryginalny: Plain truth
Język oryginalny:
angielski
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek:
literatura współczesna zagraniczna
Forma:
powieść
Ocena: 6

Moja ocena:
Czymże jest sprawiedliwość według amisza? Czymże jest morderstwo popełnione przez amisza? Czy ktoś to żyje z dala od mediów, z dala od komputera, radia, a nawet elektryczności. Ktoś kto żyje w zgodzie ze wszystkimi, kto nie wie czym jest egoizm, czym jest pycha. Pomaga każdemu, nie myśląc o sobie. Czy taka osoba może zabić ? Z pewnością nie.
Była to moja pierwsza styczność z tą autorką i szczerze nie żałuję tych 20 złotych wydanych w antykwariacie.
Pani Picolult skupia się w swoich książkach przede wszystkim na cierpieniu kobiet, na ich problemach, rozterkach. I świetnie jej to wychodzi. Autorka nie owija w bawełnę, stworzyła historię, w której umieszczona została kobieta potrzebująca pomocy oraz taka, która nie daje sobie dmuchać w kaszę.
Świetne przedstawienie dwóch różnych światów, amiszów, którzy żyją z dala od elektroniki, żyjąc tak jak bóg nakazał, a anglików, którzy żądzą się zupełnie innymi prawami.
Co najlepsze w książce? Uczenie się dążenia do końca, aby do końca szukać sedna problemu, bo odpowiedzi nie zawsze muszą być poddane na tacy. Wytrwałość Ellie, która znudzona życiem w mieście, wyrusza na farmę do ciotki. Gdzie z miejsca podejmuje się obrony niesłusznie oskarżonej Katie. Podziwi dla rodziny Fischerów, którzy nie ulegają pokusą. Podziwi dla Jacoba, który, aby dalej się uczyć odszedł od kościoła. Bo musicie wiedzieć, że u amiszów edukacje kończy się na 8 klasie,a dalsza nauka jest zabroniona.
Warto ją przeczytać chociażby, dla sumienia, czy na pewno nie myślimy o sobie za często, a zapominamy, że o bliskich też czasem trzeba dbać.

Od wydawcy:
W okręgu Lancaster w stanie Pensylwania w oborze na farmie ktoś znajduje zwłoki noworodka. Lokalna społeczność amiszów doznaje szoku, ale przeprowadzone dochodzenie policyjne ma jeszcze bardziej makabryczny finał: o odebranie dziecku życia zostaje oskarżona jego domniemana matka, osiemnastoletnia Katie Fisher, niezamężna dziewczyna. Kiedy w pensylwańskim mieście Paradise zjawia się Ellie Hathaway, rozczarowana swoją pracą adwokatka z wielkiego miasta, dochodzi do zderzenia dwóch kultur. Przyjąwszy sprawę Katie, po raz pierwszy w swojej spektakularnej prawniczej karierze Ellie spotyka się z innym wymiarem sprawiedliwości niż ten, który zna na wylot.
Powieść wzrusza do głębi analizą więzi miłości, przyjaźni oraz wyborów, przed którymi staje ludzkie serce, nie wyłączając tych najtrudniejszych. [okładka]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s