Wojciechowicz Michał, Życie podziemne mężczyzny

Autor: Wojciechowicz Michał
Tytuł: Życie podziemne mężczyzny
Język oryginalny: polski
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek:
literatura współczesna polska
Forma:
powieść
Ocena: 4

Moja ocena:
Zerkasz na tego mężczyznę. Myślisz. I znowu zerkasz. „Cholera, przecież to niemożliwe!”. Czy ten mężczyzna, ten właśnie ten, którego znasz x czasu, czuły, namiętny, opiekuńczy, romantyczny chłop może być taką świnią?
Lektura może nie o tyle wartościowa, po której zastanawiasz się nad marnowaniem swojego życie, ale taka, po której zastanawiasz się „kurwa to nie jest prawda. Nie jesteśmy przecież ślepe, zauważyłybyśmy to”. A jednak, myślimy nad tym.
Duże brawa dla tych mężczyzn, którzy mają swoje „podziemne życie”(według autora, każdy je ma). A wiecie czemu? Brawa za to, że nie gubią się w tych kłamstwach, naprawdę szacun.
Myślę sobie też o kobietach. Czemu my dajemy się tak urabiać? Jeśli wszystko to prawda, to czemu oni balangują, kłamią i mają wieczne skoki w bok, a my im wybaczamy i same nie mścimy się w ten sam sposób?
Nie, jednak wiem. My jesteśmy uczciwe… i to wszystko załatwia.

Od wydawcy:
Kultowy blog znanego skandalisty Michała „Pistoleta” Wojciechowicza w wersji książkowej. Ten internetowy pamiętnik, przerzucony teraz na papierowe kartki, to nie tylko godząca w powszechną moralność, obsceniczna i miejscami wulgarna spowiedź człowieka, który prowadzi życia równoległe – jako kochanek nieprzeliczonych rzesz kobiet, to już socjologiczne zjawisko. Bohater życia podziemnego stał się dla wielu godnym naśladowania idolem, a blog okazał się w perspektywie czasu fundamentem dla wielu stron w sieci poświęconym właśnie nieoficjalnym aspektom życia i pożycia współczesnych przedstawicieli brzydszej i zdecydowanie (zdaniem autora) poligamicznej płci. Można traktować jak instruktaż lub ostrzeżenie.

Reklamy

Jedna myśl nt. „Wojciechowicz Michał, Życie podziemne mężczyzny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s