Sparks Nicholas, Prawdziwy cud


Autor: Sparks Nicholas
Tytuł: Prawdziwy cud
Tytuł oryginalny:
True Believer
Język oryginalny:
angielski
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek:
literatura współczesna zagraniczna
Forma: powieść
Serie wydawnicze:
Pi
Cykle:
Prawdziwy cud (tom: 1)
Ocena: 5

Moja ocena:
Mimo, że to romans. Mimo, że to typowe babskie czytadło. To jednak podobało mi się. Co jak co, ale wszyscy czasami lubimy przeczytać o jakiejś miłości. Obejrzeć film nasączony historią o miłości, czasami tandetną telenowelą. Ale. Lubimy to. I nie warto zaprzeczać, bo taka jest prawda ;-)
Sparks tym razem zgotował nam mieszankę gorących uczuć, namiętności, ironicznych komentarzy i zagadkę świateł na niebie.
Książką lekka, przyjemna i szybka w czytaniu. Nic chcieć więcej ;-).

Od wydawcy:
Jeremy Marsh jest wschodzącą gwiazdą mediów, dziennikarzem śledczym, którego specjalnością jest pisanie artykułów o „rzeczach niezwykłych” – nietypowych koncepcjach naukowych, rzekomych zjawiskach nadprzyrodzonych, jasnowidzach i uzdrowicielach. Realista, sceptyczny od urodzenia, lubi swoją pracę i dlatego bez wahania przyjmuje zaproszenie przyjazdu do miasteczka Boone Creek w Północnej Karolinie. Miejscowy cmentarz jest ponoć nawiedzany przez duchy dawnych niewolników. Ilekroć nadciągnie mgła, tajemnicze błękitne światełka zdają się tańczyć na kamieniach nagrobnych. Po przyjeździe, wbrew sobie, Jeremy zaczyna interesować się prześliczną, młodą bibliotekarką Lexie Darnell. Specyficzna atmosfera małej miejscowości, w której wszyscy się znają i wiedzą o sobie wszystko, absorbująca tajemnica oraz atrakcyjna kobieta sprawią, że Marsh przeżyje pierwszy w swoim życiu prawdziwy cud… [Wydawnictwo Albatros, Andrzej Kuryłowicz, 2006]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s