Grogan John, Mój przyjaciel Marley.


Autor: Grogan John
Tytuł oryginalny: Marley & Me: Life And Love With the World’s Worst Dog
Język oryginalny:
angielski
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: biografia/autobiografia/pamiętnik
Forma:
powieść
Stron: 100
Ocena: 6
Moja ocena:
Czytając tę książkę już 3 raz, za każdym razem wyciągam inny wniosek. Chyba wszystkie historie związane z psią miłością, doprowadzają nas do łez. Raz są to łzy śmiechu, bo kiedy przychodzi taka umorusana morda i pakuje Ci się do łóżka, „Ja tak strasznie za tobą tęsknie!” i wlpeia maślane oczy lub wtedy „Miałem koszmar! Zrób mi miejsce , bo za nic w świecie nie wrócę na posłanie!”. Musimy uśmiechnąć się pod nosem.
Za drugim razem są to łzy smutku.
Uwielbiam czytać takie historie, są niesamowicie podnoszące na duchu. Nie dość, że czytam o psie, który uważa Cię za boga i świata po za Tobą nie widzi, to jeszcze czytam o przywiązaniu i bezgranicznej miłości. Jaką może dać Ci tylko pupil. Dla nich jesteśmy całym światem i wiemy, że nigdy nas nie opuszczą.
Marley to przykład psa z ADHD. Energia, która nigdy się nie kończy. Nieposłuszeństwo, bo co jak co, ale psa, którego wyrzucili z tresury, jeszcze nie znałam.
Panikarz, kiedy przychodziła burza.
Tak więc życie Jenny i Johna było pełne niespodzianek i zmartwień, co tym razem Marley zdemoluje. Ale. W każdej sytuacji trzeba szukać radochy. I oni ją znaleźli. I mimo, że dużo mieli z nim roboty, to po jego śmierci, opłakiwali go wylewnymi łzami.

Od wydawcy:
Historia psa Marleya bawi i wzrusza do łez. Wreszcie zrozumiesz własnego psa i sens własnego życia.

Marley – labrador retriever, bohater tej książki, jest nieznośnym, rozbrykanym, krnąbrnym potworem. Demoluje dom i wyrywa ozdobne rośliny w ogródku. Wyleciał ze szkoły tresury za brak postępów. Pożera wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego pyska, uwielbia pić wodę z miski klozetowej.

A jednocześnie jest wiernym i niezawodnym przyjacielem, kochanym stworzeniem, które uczy swoich właścicieli, jak cieszyć się ulotnymi chwilami i co jest naprawdę ważne.

[Wydawnictwo Pierwsze, 2006]

Reklamy

Jedna myśl nt. „Grogan John, Mój przyjaciel Marley.

  1. to jest jedna z niewielu książek, której nigdy nikomu nie oddam, książka, która potrafi rozśmieszyć nawet w ciężkich chwilach – tak jak sam Marley :-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s