Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Dzień 23 kwietnia jest dniem wyjątkowym. Przede wszystkim w Katalonii, gdzie 23 kwietnia jest dniem ich patrona, św. Jerzego. Zgodnie z tradycją mężczyźni obdarowują ukochane kobiety czerwonymi różami, które symbolizują legendarne zwycięstwo opiekuna Katalonii nad smokiem.
Z biegiem czasu kobiety zaczęły dawać mężczyzną książki i tak narodziła się tradycja. UNESCO usankcjonował to, w 1995 roku, nadając jej status oficjalnego święta Organizacji Narodów Zjednoczonych. 23 kwietnia stał się Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Właśnie dlatego w ubiegłych latach klienci małopolskich księgarń do zakupionych książek otrzymywali róże. Zdziwienie wielu z nich było niepomierne bowiem, choć to nie pierwszy raz kiedy taka akcja jest organizowana, większość z nich nie zna jej genezy i w czerwonych kwiatach wręczanych im przy kasie upatrywała jedynie miłego gestu księgarzy.

© pomysł oraz post dziennik literacki,przerobienie wykredowana, niektóre sformułowania wykorzystałam z dziennika literackiego

Reklamy

2 myśli nt. „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s